Borůvky - víte o nich všechno?Borůvky - víte o nich všechno? Bílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chutiBílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chuti Rybízová marmeláda - nejoblíbenější receptyRybízová marmeláda - nejoblíbenější recepty Školní rok a školní prázdniny v roce 2019/2020Školní rok a školní prázdniny v roce 2019/2020
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
pondělí 26.08. 2019
Dnes má svátek Luděk
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Nemocnice, České Budějovice, a.s.

Upravit Upravit Kontakty

Kontakty

Kraj Jihočeský kraj
Město České Budějovice
Název nemocnice Nemocnice České Budějovice, a.s.
Forma/Typ Krajská
Oddělení Gynekologicko – porodnické oddělení
Adresa B. Němcové 585/54
České Budějovice
370 87
www odkaz
Telefony/e-maily tel. 387 874 401, zenske@nemcb.cz
Primář MUDr. Petr Sák, Ph.D., tel. 387 874 400, sak@nemcb.cz
Vrchní sestra Bc. Lucie Petroušová, tel.: 387 874 421, zenske@nemcb.cz
Upravit Upravit Další kontakty

Další kontakty

Kurz předporodní přípravy, prohlídky porodního sálu tel. 387 874 521
Upravit Upravit Druhy porodů

Druhy porodů

Přirozený na lůžku ano
Přirozený do vody ne
Aktivně vedený porodníkem ano
Císařským řezem ano
Upravit Upravit Předporodní a porodní služby

Předporodní a porodní služby

Odběr pupečníkové krve ano
Přípravná cvičení ne
Přípravné konzultace o porodu ano
Prohlídka porodního sálu, poporodních pokojů ano
Možnost doprovodu ano
Počet osob 2
Vlastní předporodní místnost ano
Vlastní porodní místnost ano
Možnost volby nastřižení hráze ne
Upravit Upravit Další informace

Další informace

Porodnice neposkytuje cvičení pro těhotné ženy. Pořádá však kurzy předporodní přípravy pro těhotné a jejich doprovod, které jsou rozděleny do tří lekcí. Kurzy vede porodní asistentka. V rámci předporodní přípravy probíhají pro nastávající rodiče prohlídky porodního sálu (každé úterý od 14 hodin). Je však vhodné se nejprve telefonicky informovat, protože v případě obsazených porodních boxů se termín prohlídek posouvá.
Přítomnost doprovodu u porodu je možná, maximálně v počtu 2 osob, bez poplatku, je na ně pamatováno i samostatnou odpočinkovou, převlékací místností s vlastním hygienickým zázemím.
Porodní sál disponuje celkem třemi předporodními lůžky na dvou čekacích pokojích a pěti porodními boxy. Jeho součástí je také jednotka intenzivní porodnické péče
Epidurální analgezie se poskytuje na žádost ženy nebo z lékařské indikace. Anesteziolog je přítomen 24 hodin denně.
Personál doporučuje k utlumení porodních bolestí využít pomůcky, které má porodnice k tomu k dispoozici. Jedná se o teplou lázeň, sprchy a relaxační pomůcky (balón, žíněnky, podložky, žebřiny).
Druhou dobu porodní žena tráví ve stejné místnosti jako první dobu porodní.
Jestliže je porod fyziologický, může si žena zvolit jinou než klasickou polohu vleže, či pololeže na posteli, a to v kleku, ve dřepu, ve stoje nebo polodřepu s opěrou nebo v závěsu a ve sprše.
Příprava na porod zde probíhá na přání rodičky, klystýr a holení nejsou nutné. Jídlo a pití se během porodu nedoporučuje.
Upravit Upravit Poporodní služby

Poporodní služby

Možnost návštěvy přímo na pokoji ne
Informační text Po porodu matka může být s dítětem v nepřetržitém kontaktu, potřebná vyšetření se provádějí na těle matky nebo v bezprostřední blízkosti. U poporodních vyšetření dítěte může být přítomen otec.
Žena je po porodu se svým čerstvě narozeným dítětem dopravena na pokoje šestinedělí.
K prsu se dítě přikládá nejpozději do půl hodiny po porodu.
Porodnice dodržuje všech 10 bodů k úspěšnému kojení. Porodnice má titul Baby Friendly Hospital.
Návštěvy na pokojích jsou povoleny pouze maminkám na nadstandardních pokojích. Jinak v případě ostatních pokojů probíhají návštěvy ve vyhrazeném prostoru, a to denně od 14 do 17 hodin.
Upravit Upravit Extra služby

Extra služby

Extra pokoj ano
Přítomnost otce 24h denně ano
Zdarma výbava pro děti ano
rodičky s postižením ano
Informační text Porodnice má na oddělení šestinedělí k dispozici 3 jednolůžkové nadstandardní a 9 trojlůžkových pokojů. Ve všech pokojích je zařízení na koupání dítěte, WC a sprcha. V nadstandardních pokojích je telefon, lednice, televize a možnost vybrat si z bohaté nab
Porodnice má jeden pokoj pro nepřetržitý 24 hodinový pobyt partnera.
Ženy mají v porodnici k dispozici zdarma základní oblečení pro dítě (košilka, dupačky, zavinovačka, aj.), dětské jednorázové pleny a spodní prádlo na jedno použití.
Rodičkám s postižením porodnice nabízí možnost pobytu ve velkém nadstandardním pokoji včetně blízké osoby po 24 hodin. Tento pobyt na pokoji je zdarma.
Maminky se svými dětmi se vracejí domů obvykle třetí až čtvrtý den po porodu, pokud proběhl fyziologicky a nenastaly žádné komplikace. Maminky s provedeným císařským řezem zpravidla odcházejí po sedmi až osmi dnech.
Upravit Upravit Ceník

Ceník

Ceník služeb Nadstandardní pokoj: 1200 Kč/noc
Ceník služeb Porodní analgesie ENTONOX (tzv. rajský plyn): 200Kč za každých započatých 10 min
 Komentáře
« Předchozí   1   2  Následující » 
Obrázek uživatelky
profil
Já bohužel nemám příjemné zkušenosti a na to, že to byl můj první porod císařem, tak mě to tady bohužel akorát jen vylekalo, byli trochu komplikace a prostě děs a hrůza, děsí mě, že bych to měla zažít znova a to jsem ještě další dítko chtěla, ale po tom, co sem zažila zde, no nevím. :( Smajlík
Obrázek uživatelky
profil
Rodila jsem zde v červnu 2010. Co se týče porodu, nemohu si stěžovat. Spíše naopak. Opravdu obdivuji setřička, za práci kterou odvádí. Zvláště když jim tam prvorodičky předvádí to co já. Rodilo se na všech třech sálech téměř naráz. Za pana doktora jsem taky ráda, napočítala bych snad třicet stehů, ale při odpledních návštěvách už jsem si bezproblémů mohla sednout. A až na jednu setřičku na šestinedělí, která vyloženě buzerovala (mojí švagrovou o dva měsíce drív dokonce rozplakala), si opravdu nemůžu stěžovat.
Obrázek uživatelky
profil
V nemocnici jsem rodila v červnu tohoto roku.Porod proběhl dá se říci dobře i když mi přišlo,že by se mohli přijít na sál podívat dříve než po 2 hodináchSmajlík... vybavení nemocnice na 1.Ovšem odbytá práce doktoru mě dodnes zaráží.Když jsem se po týdnu vracela zpět a tahali ze mě tampon který ve mě doslova shnil řekla jsem si,že víckrát mě tam nikdo nedostane.Byl to muj nejhorší okamžik života,když jsem ležela dole a dcera o 3 patra výšSmajlíkSmajlík lékař který mě rodil,něměl ani tu slušnost přijít a omluvit seSmajlík krom toho nebyla jsem jediná.
Obrázek uživatelky
profil
V nemocnici jsem rodila v roce 2006 a nyní. Vybavení je téměř stále stejné, ale chování personálu jak u porodu, tak i na šestinedělí bylo nesrovnatelné. Výrazný posun k lepšímu. Dětské sestry se sami neustále ptaly maminek jestli něco nepotřebují, chodily i v noci, když byla mamina unavená, vzaly si mimčo na bečárnu, když slyšely, že někde mimčo delší dobu pláče, šly sami podat pomocnou ruku a v noci bylo všude ticho. Pohoda Smajlík
Obrázek uživatelky
profil
Musím říct, na porodním sále jsou jedničky!!!Měla jsem tam i studentku/původně jsem si to nepřála,ale potom mi to bylo jedno...začali bolestiSmajlík/a nakonec mi strašně pomáhala,byla jsem ráda,že je tam se mnou..měla jsem tam i přítele a doporučuju,viděl,jak se náš chlapeček poprvé nadechnulSmajlík.. nic hezčího neexistuje-jeho slovaSmajlík.Jinak velké zklamání přišlo,když mě převezli na 6nedělí. Nemyslím setry na 6nedělí/hodně lidí si to plete/ myslí dětské sestry!!!šílený!!myslím to vážně!Neochotný, nepříjemný,hrůza běs!člověk by raději rodil doma!Zkazí veškerý pocit nejhezčího štěstí!tohle mi vyráželo dech,nemám takovou povahu,abych tam dělala zle,řekla jsem si,že to vydržím.Skončilo to tak, že jsem 3dny nespala,bylo mi zle,malinkej stále plakal,něvěděla jsem proč!!když jsem za nima přišla 2xza den,že pořád plače,tak mě odpálkovali s tím,že to je prostě dítě!!dělají z maminek blbky!s ničí nepomůžou,nic!Do 20dnů jsem přišla o mléko!!Byla bych na tom lépe,kdybych šla z porod.sálu rovnou domů!!!!
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.

Přehledné srovnání bankovních i nebankovních půjček online na Usetreno.czNAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles